Esence, satsang a meditace


Esence je stále přítomná, léčivá existence Tvého vlastního já – osvobozená od strachu, nedostatku a nemoci. Satsang je pro mě pozvání pro všechny přítomné, aby poznali tento naplněný, léčivý prostor – esenci – beze strachu, jako přirozený stav bytí, a  tím mohli prožít nekonečnou meditaci.

Meditaci bez cvičení a úsilí. Esenci jako to, co právě je. Satsang bez mistra a žáků.

Meeting with czech translation in Czech Republic.

in 2017

Nejprve je třeba stáhnout ZOOM do počítače, notebooku, tabletu nebo smartphonu.
https://zoom.us/download

Setkání je v úterý 29.08.2017 v 19:00 - 20:00
15 minut před zahájením schůzky se musíte zaregistrovat na schůzku následujícím odkazem: 

click here for the recording Setkání je v úterý 29.08.2017

click here for the recording Setkání je v úterý 25.09.2017

 

October 05. til 08. * Praha at Maitrea Center - Information and registration
October 10. til 11. * Ostrava at Hostel Moravia -  Information and registration

V našem myšlení jsou meditace a meditační cvičení často zaměňována. Když cvičíme, uvědomujeme si, že je potřeba něco zlepšit nebo něco dokázat. Můžeme mít dojem, že meditace je něco náročného. A tak jdeme na satsang, abychom dosáhli osvícení nebo poznali esenci a často je to pro nás namáhavé. Většinou si myslíme: „Mistr je osvícený a já ne. Mistr má přímý přístup k esenci a já ne.“ Potom věříme, že to jsou jeho učení, která nás přivedou k esenci. Nejprve jsme převzali pravidla a učení našich rodičů a učitelů, nyní je vyměníme za mistry, aniž bychom si všimli toho, že očekáváme: „Ty mi ukážeš, jak se to dělá!“

Tato zkušenost je sama již esencí, meditací bez usilování, satsangem. Více neexistuje. Ale nevěř tomu, co říkám! Podívej se sám! Existuje teď nějaká jiná zkušenost, než tahle? A kdy tahle zkušenost začala? A kdy skončí?

Nenajdeš začátek ani konec. Je to meditace bez konce. Podstata satsangu. Bytí v pravdě. Tady a teď. Žádná pravidla, žádná učení. Tvůj přímý prožitek tady a teď. To Tě nemůže naučit žádný učitel satsangu. To je již Tvoje přímé poznání esence.

Tichý mír. Teď.

Gaia

I am happy!

Deutsch English
USA Espanol
Romana Český

“Každá touha je hledání sebe samého - esence."


Copyright Michael Zipf 2017 | Impressum